czerw.26

Nowy sezon nadchodzi!

dodano: 26 czerwca 2017 przez esemenes


Jak każdego roku, przychodzi czas, w którym ludzie przypominają sobie o potrzebie kupienia kalendarzy. Pojawiają się nowe, wzory kalendarzy, które mają za zadanie (jak większość produktów w sklepach) skusić nas do wydania paru groszy. Kalendarze sa produktem, który okazuje sią bardzo przydatny zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i firm i w zależności którego odbiorcy temat dotyczy, różnie wygląda okres nasilonego zainteresowania się tym tematem.

W przypadku, gdzy chodzi o osoby prywatne, to najcześciej tego rodzaju zakupy odbywają się pod koniec roku, a nawet na jego początku. Wtedy miesiącami będącymi dla wielu najdogodniejszym momentem na zakup kalendarza dla siebie są listopad, grudzień oraz styczeń. W takim zachowaniu zakupowym zwykle nie widzimy nic dziwnego, gdyż jest to zupełnie naturalny moment na zakup kalendarza na następny rok.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa z kalendarzami dla firm. Kalendarze dla firm, niewiele różnią się od tych, które dostępne sa w sklepach dla odbiorców detalicznych, lecz zupełnie inaczej wyglądają okresy, w których firmy zamawiają swoje kalendarze. Myślę, że większość z Was zdziwi się, ale kalendarze zamawiane sa przez firmy już z początkiem pierwszej połowy roku. Tak! Kalendarze reklamowe sprzedają się znacznie wcześniej niż standardowe!

Tak wczesne zainteresowanie się nabyciem kalendarzy związane jest głównie z chęcią posiadania kalendarzy jako reklamy firmy, a jeżeli oczekuje się kalendarzy całkiem odmiennych od tych, które dostepne sa od reki, to konieczne jest zamówienie ich indywidualnie. Oznacza to znacznie wydłużony czas realizacji zmaówienia, co przekłada się na tak wczesne interesowanie się tym tematem.
Dodaj do: