lipiec15

Registry - czy są konieczne?

dodano: 15 lipca 2016 przez esemenes


Registry, to w wielu przypadkach nieodłączna część kalendarzy książkowych. Są to znaczniki, które mają na celu ułatwienie nawigacji po kalendarzu i w zasadzie sprowadzają się do zaznaczenia przy krawędzi strony danych dotyczących miesąca, w którym zawiera się dany dzień. W zasadzie registry, są bardzo dobrym pomysłem i faktycznie pomagają w szybkim odnalezieniu szukanego miesiąca, czy też konkretnego dnia.

Istnieją dwa rodzaje registrów:

  • registry drukowane
  • registry wycinane

Obydwa typy registrów pełnią dokładnie taką samą funkcję, lecz różnią się między sobą wyglądem.

Registry drukowane w żaden sposób nie wpływają na kształt i formę bloku kalendarza. Kalendarze książkowe z registrami drukowanymi cechują się dosć wyraźnie zarysowanymi "schodkami" na boku kalendarza, co w wystarczającym stopniu umożliwia łatwe i szybkie odnalezienie konkretnej daty.

Kalendarze książkowe z wycinanymi registrami mają je najnormalniej wycięte, przez co blok kalendarza nie jest identycznego kształtu w całej swojej objętości. Wycięte registry mają taką zaletę, że znacznie szybciej można otworzyć kalendarz na szukanym miesiącu, ale jednocześnie pod wpływem użytkowania stają się one poszarpane i pogięte, co nie wygląda zbyt estetycznie i staje sie mniej funkcjonalne.

Moim zdaniem registry drukowane są znacznie lepszym wyborem ze względu na wygląd no i cenę - takie kalendarze ksiażkowe są również tańsze :)
Dodaj do: